Dėmesys žmogui ne ligai
Gydytoją ir pacientą vienija bendras tikslas – išsiaiškinti, kuo ir dėl ko sergama. Tai pirmas ir svarbiausias žingsnis į gijimą. Endobiogenikos specialistų atliekami kraujo tyrimai kartu su žmogaus sveikatos istorija bei nuodugnia kūno apžiūra parodo, kaip funkcionuoja visas organizmas, o ne atskiros jo dalys, ir leidžia įžvelgti sveikatos esmę.
Kas yra endobiogenetika?
Tai viena iš sisteminės medicinos rūšių, kurios pagrindas – visuminis požiūris į organizmą kaip sistemą ir ndivifuolizuotas ligų gydymas per savireguliacinius mechanizmus speceliai kiekvienam pacientui.
Vienos pacientės istorija: „Nuo paauglystės mane labai vargino sutrikusi hormonų pusiausvyra. Dažnokai skaudėdavo galvą, daug problemų kėlė veido oda, antsvoris, buvo sutrikęs mėnesinių ciklas, stiprus PMS. Pastoviai jaučiausi pavargusi ir irzli. Bandydama išspręsti šias sveikatos problemas, aplankiau daug gydytojų. Deja, skirti medikamentai nepadėjo. Jaučiausi patekusi į aklagatvį. Viena draugė rekomendavo endobiogenikos specialistę, kuri jai pačiai padėjo sėkmingai suvaldyti alergiją. Vizitas pas šią gydytoją mane gerokai nustebino, nes dar nė vienas specialistas nebuvo taip nuodugniai tyrinėjęs mano kūno ir uždavęs tokios gausybės klausimų.
Greit bus metai, kai gydausi pagal endobiogenikos specialisto rekomendacijas ir džiaugiuosi rezultatais – gydymas iš tiesų veikia! Migrenos priepoliai dingo, menstruacijų ciklas tapo reguliaresnis, labai pagerėjo odos būklė, svoris pamažu ima grįžtį. Jaučiuosi energinga ir darbinga. Esu visiškai tikra, kad endobiogenikos metodo padedama pajėgsiu susigrąžinti puikią savijautą ir pagaliau galėsiu mėgautis visaverčiu gyvenimu“.
Įžvelgti bendrą vaizdą. Daugybė žmonių ištisas savaites, mėnesius ar net metus keliauja iš vieno medicinos specialisto pas kitą ir niekaip neranda negalavimo priežasčių. Tradicinės medicinos problema yra ta, kad į žmogaus organizmą žvelgiama kaip į atskirų dalių rinkinį. Gydytojai specializuojasi siaurose srityse, todėl ne visada įžvelgia bendrą vaizdą. O juk mūsų organizmas yra nedaloma visuma, tad negalavimo priežastis gali slypėti nebūtinai ten, kur jaučiami simptomai.
Pagal endobiogeniką, organizme visi procesai vyksta darniai, todėl atskirai negalima vertinti nė vieno organo, nė vieno hormono. Šio holistinio metodo požiūriu, kiekvieno žmogaus organizmas yra individualus ir viskas, kas su juo ir jame vyksta, yra svarbu. Pradedant fizine išvaizda, įgimtais ir įgytais kūno bruožais, psichologine savijauta, gyvenimo būdu, seniau persirgtomis ligomis, patirtomis traumomis ir baigiant dabar kamuojančiais negalavimais bei nespecifiniais pojūčiais. Kadangi įvertinamas kiekvieno organizmo individualumas, endobiogenikos specialistui yra lengviau suprasti ligų ir sutrikimų priežastis, pritaikyti tinkamiausius gydymo būdus bei individualizuotą sveikatos gerinimo strategiją.
Kaip diagnozuojama. Endobiogenikai labai daug dėmesio skiria išsamiai informacijai apie pacientą ir išorinei kūno apžiūrai. Tad pirmas vizitas pas tokį specialistą trunka ne 15-30 min., kaip įprasta daugelyje tradicinių gydymo įstaigų, bet iki 2 val. Prieš tai turite atlikti namų darbus.
Klausimynas. Užsiregistravęs į konsultaciją, pacientas pirmiausia turi skirti laiko namuose užpildyti specialų klausimyną. Taip, jis platus, bet reikalingas, kad prieš atvykdami į konsultaciją ramiai skirtumėte laiko prisiminti įvairius savo gyvenimo įvykius, persirgtas ligas, o jei ko neprisimenate, iš anksto pasiteirauti tėvų, artimųjų. Klausimynas gerokai palengvina specialisto darbą kitame konsultacijos etape -apklausoje.
Kraujo tyrimo analizė. Iki vizito pas specialistą atliekami nuodugnūs kraujo tyrimai, kuriais remiantis apskaičiuojami funkcijų biologijos indeksai (moksliškai pagrįstas, patentuotas metodas, skirtas analizuoti kraujo tyrimus). Nagrinėdami šiuos indeksus, endobiogenikai gali matyti, kaip funkcionuoja visas paciento organizmas: tam tikros liaukos ir jų išskiriami hormonai, nervų sistema, koks yra žmogaus metabolizmas, streso lygis ir t.t. Siekiant rasti atsakymus, kodėl pacientas prastai jaučiasi ir kaip reikia koreguoti organizmo pusiausvyros sutrikimą, endobiogenikoje sujungiami tradiciniai kraujo tyrimai, endokrinologijos, neurologijos, psichologijos ir fiziologijos mokslai.
Apklausa. Per pirmąją konsultaciją surenkama labai detali anamnezė. Svarbu, kaip žmogus jautėsi kūdikystėje, vaikystėje, kokiomis ligomis persirgo, kokios ligos dominuoja šeimoje. Tai labai svarbi informacija, nes įvairūs išgyvenimai, patirti augimo ir vystymosi metu, gali turėti įtakos ir suaugus. Be to, ši informacija leidžia įvertinti, kokios yra organizmo prigimties savybės, polinkiai.
Apžiūra. Tai klinikinis endobiogeninis tyrimas, kurio metu yra kruopščiai apžiūrimas kūnas: nuo plaukų galiukų, akių vokų ir liežuvio iki nugaros, pilvo, kojų. Žmogaus išvaizda, kūno pokyčiai yra nulemti hormoninės, nervų sistemos veiklos. Pavyzdžiui riebalų išsidėstymas – didesnės riebalų sankaupos ant šlaunų, sėdmenų, pilvo, viršutinėje kūno dalyje – rodo skirtingų hormonų veiklą. Endobiogenikos specialistas gali sisidaryti tam tikrą žmogaus paveikslą ir pamatyti, kur yra organizme sutrikimas bei atrasti jo priežastis.
Kada verta kreiptis į endobiogeniką:
Kai kraujo tyrimų rezultatai yra normalūs, t.y. rodo, kad esate sveiki, bet nesijaučiate gerai: vargina nuolatinis nuovargis, energijos stygius, slogi nuotaika ir pan. Dažnai peršąlate, kamuoja nuolat besikartojanti angina, ausų uždegimai, galvos skausmai, jaučiate, kad prastėja jūsų gyvenimo kokybė. Gydymas įprastais klasikinės medicinos metodais ir priemonėmis jums nepadeda arba padeda tik iš dalies. Skundžiatės daugiau nei vienu negalavimu, vartojate daug sintetinių vaistų. Jūsų giminėje iš kartos į kartą kartojasi ligos, kurių norite išvengti.
Kokias ligas gydo. Įvairios kilmės alergiją, astmą, egzemą, migreną, lėtinę Laimo, Krono, skydliaukės, ginekologines, prostatos, onkologines, širdies ir kraujagyslių, genetines ir autoimunines ligas, opinį kolitą, išsėtinę sklerozę, raumenų silpnumą, įvairius neaiškios kilmės skausmus, virškinimo, šlapinimosi, mėnesinių ciklo, miego, vaikų vystymosi, atminties sutrikimus, nevaisingumą, širdies ritmo, psichikos problemas, vaikų hiperaktyvumą ir padidėjusį jautrumą, autizmą, nevalingą šlapinimąsi į lovą.
Sveikatinimo planas. Ypač svarbu tinkamai pakoreguoti gyvenimo būdą, t. y. atsisakyti žalingų įpročių, būti fizižkai aktyvesniems, mokytis suvaldyti stresą, laikytis poilsio ir miego rėžimo, tinkamai maitintis ir panašiai. Kiekvienas paciantas turi suvokti, kad gavus endobiogenikos specialisto rekomendacijas, sveikimo procese pagrindinis vaidmuo tenka pacientui. Gydytojas tik pagalbininkas kuris sudaro sveikatinimo planą. Pacientas turi būti stipriai motyvuotas, bendradarbiauti su specialistu, imtis aktyvių veiksmų, kad sveikata būtų atgauta.
Literatūra
Endobiogenikos institutas leidinys 2023
Nordclinic puslapys