Psichologinio konsultavimo tikslas – padėti žmonėms išsiaiškinti, suprasti bei spręsti asmeninius arba tarpasmeninius su psichologine savijauta ar elgesiu susijusius sunkumus. Psichologinės konsultacijos metu psichologas gali padėti atpažinti ir keisti negatyvų ar nelogišką mąstymą, suformuoti teigiamą požiūrį į save bei išorinį pasaulį, įveikti beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmą, jaustis atsakingu ir kontroliuojančiu savo veiksmus, sugrąžinti gebėjimą jausti malonumą, surasti kasdienių problemų sprendimus, atrasti stipriąsias savo puses ir pasinaudoti jomis įvairiose gyvenimo srityse, įveikti stresą, potrauminius išgyvenimus, spręsti tarpasmeninius konfliktus.
Žmogaus embrione oda ir nervų sistema vystosi iš to paties ektoderminio lapelio, todėl yra labai susiję. Nervų sistemos subalansavimas, atpalaidavimas efektyviai padeda spendžiant odos problemas, gydant ligas, susijusias su nervų sistemos būkle. Ji būtina kompleksiniame gydyme, siekiant harmoningo santykio su kūnu ir aplinka bei nuoseklaus odos sveikimo.
Mūsų klinikoje psichologo konsultacijas teikia medicinos psichologė Irma Sabonytė. Pirmos konsultacijos metu galima pasitarti su psichologe apie Jums tinkamiausius pagalbos būdus: trumpalaikes konsultacijas (iki 10 susitikimų), vidutinės trukmės (10-20 susitikimų) ar ilgalaikes konsultacijas (20-30 ar daugiau susitikimų), individualias ar grupines relaksacijas (dėmesingo įsisąmoninimo meditacines praktikas), sąmoningą kvėpavimą, siekiant nervų sistemos balanso ir sprendžiant su tuo susijusias fizines problemas, pasireiškiančias odoje ar įtampomis bei skausmu kūne.
Psichologė gali rekomenduoti Jums reikalingas kitų klinikos komandoje dirbančių specialistų konsultacijas ir/ar paslaugas fizinių ir/ar psichologinių problemų sprendimui.
Vizitą pas psichologą rekomenduojama rezervuotis jei:
- Jaučiate bendrus organizmo disbalanso požymius: įtampas bei skausmą kūne, nuovargį, nerimą, nemigą, padidėjusį nervingumą, dirglumą, emocinį jautrumą, depresiją;
- Jūsų odos problemos sukelia didelį fizinį bei psichologinį nepasitenkinimą savo išvaizda, nuolatinę streso, įtampos, sudirgimo būseną ir dar labiau aktyvina odos būklės pablogėjimą (pvz. spaudžiant spuogus, susidaro post acne randai);
- Patiriate ilgalaikį lėtinį stresą, jaučiate nenutrūkstamą minčių srautą, kamuoja nemiga. Šios būsenos iššaukia histamino, skatinančio uždegimus gamybą ir kortizolio, kuris slopina uždegimus trūkumą. Uždegimai pirmiausia pasireiškia odoje: spuogai (acne), atopinis dermatitas, psioriazė, rožinė (rosacea) ir kt.
- Dėl patiriamo lėtinio streso nuolat sergate grybelinės, virusinės ar bakterinės kilmės infekcinėmis ligomis.
- Kamuoja menopauzės simptomai, susiję su estrogenų gamybos mažėjimu.
- Moterims neretai reikia psichologinės pagalbos patiriant senėjimo etapą.
- Psichologo konsultacija reikalinga, streso suvaldymui ir sumažinimui, supratimui kaip keisti gyvenimo būdą.