Moksliniai tyrimai aprašo psichologinių veiksnių įtaką odos ligų intensyvumui ir eigai, 69 proc. sergančiųjų iki susergant patyrė ilgalaikį stresą/nerimą. Kitaip tariant, emocinis stresas išprovokavo ligą, o ypač didelę reikšmę turėjo įtemptas ir sunkus darbas, patiriami nemalonumai, reakcijos į neigiamus įvykius. Duomenys rodo, kad asmenys skiriantys didesnį dėmesį streso kontroliavimui, emocinių reakcijų valdymui, sumažina patiriamą nerimą, pageriną ligos kontroliavimą ir jos eigą. Nustatyta, kad odos ligomis sergantiems asmenims taikant relaksaciją, ligos išreikštumas sumažėjo.
Viena iš relaksacijos metodikų yra dėmesingo įsisąmoninimo meditacijos praktika. Ji nėra skirta atlikti vieną kartą, bet nuolat taikant šią praktiką, ji atstato nervų sistemos balansą ir yra efektyvi kompleksinė priemonė gydant uždegimines odos būkles. Papildomai rekomenduojama endobiogeniko konsultacija hormonų balanso atstatymui užtikrinti bei integraliosios kosmetologijos ir/ar dermatologo konsultacijos odos uždegimo mažinimui išoriškai–.
Į dėmesingo įsisąmoninimo meditaciją galite registruotis iš karto, be psichologo konsultacijos ir patirti ar tai yra jums tinkamiausias būdas, siekiant subalansuoti fizinę, psichinę ir dvasinę sveikatą.
Dėmesingo įsisąmoninimo meditacijai rekomenduojama registruotis:
- Jei patiriate ilgalaikį stresą, jaučiate nenutrūkstamą minčių srautą. Esant tokioje būsenoje gaminasi histaminas, kuris aktyvuoja odos jautrumą, pradžioje pasireiškiantį tiesiog paraudimu, tempimo jausmu, sausumu, matomomis kraujagyslėmis, o vėliau galinčiu išaugti į rožinę (rozacea).
- Jei patiriate nerimą, nes tokiu atveju antinksčiuose besigaminantis hormonas kortizolis slopina uždegimą, o kai jo trūksta, vystosi psioriazė, atopinis dermatitas. Taip pat kortizolis stabdo kolageno, kuris yra svarbus jungiamojo audinio komponentas, sintezę.
- Jei Jums rūpi jūsų gyvenimo kokybė, norite patirti mažiau nerimo, įtampos ir baimės, daugiau ramybės, dėkingumo, laimės ir džiaugsmo įvairiomis gyvenimo aplinkybėms.
- Jei Jūs norite atrasti naujų būdų harmoningai ir sveikai gyventi su patiriamaiskasdieniniais reikalavimais ir iššūkiais, savo pačių ydomis ar silpnybėmis, gebėti kurti sveikus santykius su kitais.